Yazılım testinin kutsal kaynağına hoş geldiniz!

defacto.com.tr iade değişim işlemleri sayfası video yüklenmeme sorunu

https://www.defacto.com.tr/statik/iade-degisim-islemleri linkinde iade değişim işlemleriyle alakalı bulunan video açılmıyor ve sayfaya tam olarak oturmadığı gözlenmekte.

Ayrıca aynı problem https://www.defacto.com.tr/statik/siparis-takip  linkinde de mevcut.

Kullanılan web tarayıcıları : chrome, firefox, edge

 

 

Bahadir Kaya
2 Yorumlar
 1. Merhaba,
  Defacto’da Yazılım Test Lead olarak görev almaktayım. Defacto ile ilgili maddelere göz gezdirmek amacı ile bakmak istedim. Yorumunuza denk geldim. İlgili sorunu ben de kontrol ettim makinamda lakin bir sorun göremedim şuan. Üzerinden tabi hayli bir vakit geçmiş. Bir sorun vardıysa da gerçekten düzelmiş de olabilir 🙂

  Bu arada bu kısımla ilgili otomasyona bir testimizi de dahil ettik. Umuyorum ki olası aynı bir sorunda ilk bizim haberimiz olacak 🙂

  Sorunun devam edip etmediği konusunda güncelleme geçerseniz sevinirim. Not alıp ilgili yazılım ekiplerimize bildirmek isterim.

  Teşekkürler.

  • Mahmut Bey merhabalar,

   Şu anda tekrar test etme imkanım oldu. Windows cihazda chrome tarayıcıda dll eksiği gördüm ve o şekilde tekrar denedim ve videolar 4. saniyeye kadar ilerleyebildi. Kullandığım cihaz dışında ayrıca macbook ve android mobil cihazda da test ettim ve videoyu oynatamadım. Ufak bir araştırma yaptığımda html5 ve video taginin çalışmada problem yaratabildiğini gördüm. Ayrıca bu problem ile başka herhangi bir web sayfasında karşılaşmadım.

   İlginize teşekkürler.

Bir cevap bırak

Test Relic
Logo
Üye Ol