Yazılım testinin kutsal kaynağına hoş geldiniz!

Whatsapp 3. kişinin rehberini izinsiz başkasına klonluyor

Whatsapp programı gruplarda kişi eklerken grup sahibi kişinin rehberi ile grup dışındaki birisinin rehberini karıştırmaktadır. Yazıya konu örnek olayda kurduğum gruba eklediğim kişinin rehberimde “ikinci ismi” veya “sıfatı” bulunmamaktadır.

Yukarıdaki resimdeki gibi rehberde sadece ismi ile kayıtlı bulunmaktadır. Ancak aşağıdaki grup yazışmasında şahsın isminin yanında “Teyzem” sıfatı da görülmektedir. Oysa bu sıfat yukarıda görüldüğü gibi rehberde görülmemektedir.

Sorunun tüm parçaları bunla bitmemektedir. Aşağıdaki fotoğraftada da şahsın ismi telefon rehberindeki gibi sadece “isim” ile görülmektedir. Yani grup “üst bilgisinde” rehberdeki gibi görüntülenirken, grup yazışmasında isim yanına “sıfat” da gelmektedir.

Peki rehberde olmayan bu sıfat nereden gelmektedir? Yaptığım inceleme sonucu rehberimdeki bir kişide aynı şahıs whatsapp’ta görüldüğü şekli ile kayıtlıdır. Yani whatsapp 3. kişinin rehberindeki ismi ve sıfatı, benim rehberimdeki aynı kişinin bilgisi ile değiştirmiştir. Özetle, whatsapp 1. kişi olan benim whatsapp’ımdaki 2. bir kişinin isim bilgisini, ortak bir arkadaş olan 3. kişinin rehber bilgisinden çekerek 1. kişinin whatsappına yerleştirmiştir.

Etiketler:

Hakan Kara
Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyacağız

Bir cevap bırak

Test Relic
Logo
Üye Ol